NARZĘDZIA
     

KOMPRESORY - SPALINOWE

Kompresory

Kompresory to urządzenia służące do zwiększania ciśnienia powietrza.
Ze względu na wartość stosunku ciśnienia zasysanego do ciśnienia tłoczonego (spręż π), jakie dany kompresor jest w stanie wytworzyć dzielimy je na:

  • wentylatory/ wiatraki (1,13>π)
  • dmuchawy (1,13<π<3)
  • kompresory (π>3)
Kompresory oferowane przez firmę TOPTECH charakteryzują się szerokim zakresem wydajności.
W pełni profesjonalnym modelem o najwyższej wydajności jest kompresor PKPV10-500A o wydajności rzędu 1156 l/min która posiada zbiornik o pojemności 500litrów. Jest to największa sprężarka dwustopniowa w ofercie i jako jedna z nielicznych wytwarza ciśnienie o wartości 12 barów.
Najmniejsza sprężarka dostępna w ofercie TOPTECH to PKTS2.0-16B. To mały kompresor napędzany elektrycznym silnikiem o mocy 1,5kW/2,0Hp, posiadający silnik 1-fazowy. Wydajność tego urządzenia wynosi 198 l/min.
Natomiast w sytuacji kiedy nie mamy dostępu do sieci elektrycznej, ani do agregatu prądotwórczego najwygodniej jest korzystać ze sprężarki napędzanej silnikiem spalinowym z rozruchem ręcznym – w ofercie firmy TOPTECH jest to model PKPB5.5-150A. Kompresor ten posiada jednocylindrowy chłodzony powietrzem OHV silnik benzynowy o pojemności 196 cm3. Wydajność tego urządzenia wynosi 335 l/min.

Copyright 2011 - 2013 TopTech
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgodnie z art. 71 Kodeksu Cywilnego zawartość serwisu nie stanowi oferty handlowej.
W celu uzyskania informacji dotyczących cen należy skontakować się z przedstawicielem handlowym.